تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اردیبهشت 1397
 
مطالب اینترنتی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 


ای‌ام‌دی در جریان کنفرانس گزارش مالی فصل پیشین خود، اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ پردازنده‌ها و تراشه‌های گرافیک ۷ نانومتری خود را روانه‌ی بازار خواهد کرد.

احتمالا می‌دانید که اینتل بار دیگر عرضه‌ی تراشه‌های ۱۰ نانومتری کانن لیک را به‌ تأخیر انداخت و اعلام کرد که این تراشه‌ها در سال ۲۰۱۹ از راه خواهند رسید؛ اما ممکن است رقیب دیرینه‌ی اینتل گوی رقابت را از آن برباید؛ زیرا ای‌ام‌دی مدعی است که هم‌اکنون در مرحله‌ی تست نسل آتی پردازنده‌های Zen 2 با لیتوگرافی ۷ نانومتری به‌سر می‌برد و این تراشه‌ها را برای عرضه در سال ۲۰۱۹ آماده می‌کند.

ظاهرا ای‌ام‌دی کارت‌های گرافیک Radeon Instinct را نیز بر مبنای لیتوگرافی ۷ نانومتری و معماری وگا تست می‌کند، این کارت‌ها در پردازش‌های مبتنی بر یادگیری ماشین به‌کار خواهند رفت. به‌گفته‌ی لیزا سو، مدیرعامل AMD، کارت گرافیک ۷ نانومتری رادئون اینستینکت توسط شرکت تایوانی TSMC‌ تولید خواهند شد؛ اما برای تولید پردازنده‌ها و محصولات دیگر از گلوبال فاندریز کمک خواهد گرفت.

amd zen ای ام دی زن

ای‌ام‌دی اخیرا نسل دوم تراشه‌های ذن را با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری روانه‌ی بازار کرد؛ اما تراشه‌‌های Zen 2 از فرآیند تولید ۷ نانومتری بهره خواهند برد. گزارش‌ها حکایت از آن دارند که TSMC در توسعه‌ی فرآیند یادشده از تمامی رقبا پیش است، این شرکت به‌جای طول موج مرئی نور از لیتوگرافی مبتنی بر اشعه‌ی ماوراءبنفش بهره می‌گیرد. همکاری AMD با TSMC‌ بر سر تولید تراشه‌های گرافیک به‌جای گلوبال فاندریز از آن جهت مایه‌ی تعجب است که گلوبال فاندریز در سال ۲۰۰۹ از خودِ ای‌ام‌دی مشتق شده است.

اگر ای‌ام‌دی بتواند به اهداف خود دست یابد، به‌شدت اینتل را دچار چالش خواهد کرد؛ چرا که اینتل در سال ۲۰۱۹ از فناوری ۱۰ نانومتری خود پرده‌برداری خواهد کرد. اینتل مدعی است که فناوری ۱۰ نانومتری آن، یک نسل از فناوری‌های مشابه شرکت‌های دیگر پیش است؛ اما حتی اگر این ادعا صحت داشته باشد، فناوری ۷ نانومتری ای‌ام‌دی، شکاف موجود را پُر خواهد کرد. براساس اسناد فاش‌شده، ‌ای‌ام‌دی در نسل آتی تراشه‌های گرافیک وگا، حافظه‌ی رابط و پهنای باند را نسبت به واحدهای پردازش گرافیکی فعلی خود، دو برابر کرده است.

ای‌ام‌دی در خصوص احتمال استفاده از تراشه‌ی گرافیک ۷ نانومتری مبتنی بر یادگیری ماشین در کارت‌های گرافیک گیمینگ اظهار نظری نکرده است؛ اما به‌نظر می‌رسد که وقوع این اتفاق، قطعی باشد و صرفا زمان رونمایی از چنین کارت‌های گرافیکی مشخص نیست. در هر صورت، ظاهرا در حال حاضر، شرایط بر وفق مُراد ای‌ام‌دی پیش می‌رود، این شرکت در فصل گذشته سودی ۸۱ میلیون دلاری را از درآمد ۱.۶۵ میلیارد دلاری به‌دست آورد که نسبت به زیان ۳۳ میلیون دلاری طی بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته‌ی میلادی، عملکرد بسیار فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود.لینک منبع

مطلب AMD روی پردازنده و تراشه گرافیک هفت نانومتری کار می‌کند در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دولت گفت: در سفر رییس‌جمهور به استان آذربایجان‌شرقی، ۲۸ پروژه با اعتبار بالغ بر یک‌هزار و ۹۸۳ میلیارد تومان تصویب شد.

محمدباقر نوبخت در جلسه‌ شورای اداری استان اظهار کرد: طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ کل اعتبارات عمرانی پرداخت شده به استان آذربایجان‌شرقی سه هزار و ۹۹۷ میلیارد تومان بوده که این اعتبارات در مقایسه با اعتبارات پرداخت شده طی سال‌های ۸۸ تا ۹۱ که برابر با یک هزار و ۹۲۶ میلیارد تومان بود، 2.1 برابر رشد داشته است.

وی با بیان این‌که مقدار نفت در چهار سال دولت یازدهم بالغ بر ۱۵۷ میلیارد دلار بود، افزود: درآمد نفتی در دولت دهم 250 میلیارد دلار بود که نشان می‌دهد درآمدهایمان به نصف تقلیل پیدا کرده است.

وی افزود: علاوه بر آن در سال ۹۶ بیش از یک هزار و ۵۹۳ میلیارد تومان به استان آذربایجان‌شرقی در قالب اعتبارات ملی و استانی پرداخت شد که این اعتبار نسبت به میانگینی که سالانه در دولت دهم پرداخت می‌شد، 3.3 برابر است.

سخنگوی دولت با اشاره به تقلیل منابع دولت و همچنین تلاش‌های دولت در راستای کاهش نرخ بیکاری و مثبت کردن نرخ‌های منفی، افزود: در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ نرخ بیکاری آذربایجان شرقی کاهش یافته است، البته نیاز به تلاش بیشتری داریم.

وی با تشریح تعهدات سفر قبلی رییس‌جمهور به استان گفت: در سفر قبلی رییس‌جمهور به استان، برای ۲۳ پروژه ۹۴۶ میلیارد تومان در شورای اداری استان تصویب شد که تا این لحظه بالغ بر ۱۳۹۴ میلیارد تومان چه به صورت نقد و چه به صورت اوراق مشارکت پرداخت شده است.

نوبخت گفت: البته بیش از آنچه که تصویب شده به استان اعتبار پرداخت شده است، چراکه بنابه دلایلی برخی احجام پروژه‌ها افزایش پیدا کرد و معتقدیم باید ۱۹ میلیارد تومان دیگر به این استان پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: از مجموع ۲۳ پروژه تصویب شده طی سفر قبلی، ۱۸ مورد آن به طور کامل تمام شده و پیگیر پنج پروژه‌ باقی مانده هستیم که دارای پیشرفت بالای ۶۰ درصدی‌ هستند.

نوبخت با اشاره به سخنان دکتر پزشکیان گفت: با توجه به منابع، راهی جز اولویت‌بندی کردن پروژه‌ها نداریم و به همین جهت تعداد پروژه‌هایی که انتخاب می‌کنیم بسیار محدود است؛ به عنوان مثال در کنار خط ریلی میانه – بستان‌آباد – تبریز ما چند پروژه دیگر همزمان داشتیم که بهره‌برداری از راه‌آهن کرمانشاه‌ از جمله این پروژه‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه ظرف چند ماه آینده راه‌آهن مراغه به ارومیه با ۵۶۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح خواهد شد، گفت: تلاش می‌کنیم پروژه‌ها را اولویت‌بندی ‌کنیم.

نوبخت افزود: راه‌آهن میانه به بستان‌آباد را نیز در برنامه داریم که امروز کارهای آن انجام شد و پیگیریم تا ظرف چند ماه آینده تا بستان‌آباد تمام شود و سپس این خط ریلی را تا تبریز ادامه دهیم. رییس‌جمهور نیز در این رابطه به سازمان برنامه و بودجه دستور داده‌اند تا منابع لازم جهت سرعت بخشیدن به این خط ریلی تامین شود.

وی در مورد مصوبات دولت طی این سفر استانی نیز افزود: طی این سفر نیز ۲۸ طرح و پروژه با اعتبار بالغ بر یک‌هزار و ۹۸۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که بخشی از آن از طریق اعتبارات خزانه (یک‌هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان) و ۷۹۵ میلیارد تومان نیز از محل صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: نوع توزیع این اعتبارات که طی سال‌های ۹۷ الی ۹۹ به اتمام می‌رسد، برای بخش کشاورزی دو طرح با ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار و در بخش آب شش طرح و پروژه با ۵۵۷ میلیارد تومان در این بخش درنظر گرفته شده است.

سخنگوی دولت در این راستا متذکر شد: ۱۰ میلیارد تومان برای طرح آموزش و پرورش، در بخش عمران شهری و روستایی نیز دو طرح و پروژه با ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار، در حوزه‌ بهداشت و درمان شش طرح بالغ بر ۳۰۸ میلیارد تومان، برای بخش حمل‌ونقل ۶۲۵ میلیارد تومان اعتبار، در بخش ورزش و جوانان نیز برای دو پروژه ۱۷ میلیارد تومان اعتبار، برای بخش آموزش عالی هشت میلیارد تومان و برای بخش فرهنگ و گردشگری نیز ۲۳ میلیارد تومان طی این سفر مصوب شد که اختصاص یابد.لینک منبع

مطلب تصویب ۲۸ پروژه در سفر روحانی به آذربایجان شرقی در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :